ورزشکاران یزدی 342 مدال در یکسال گذشته کسب کردند/ شناسایی 282شهید ورزشکاربه گزارش خبرنگار ایرنا مسعود شریعتی شامگاه دوشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: از این تعداد 269 مدال مربوط به مسابقات کشوری و 73 مدال در رقابت های برون مرزی کسب شده است.
وی ادامه داد: میزبانی 148مسابقه مهم ورزشی در رشته های مختلف با حضور ورزشکاران کشوری توسط هیات های این استان نیز در قالب مقررات فدراسیون ها برگزار شده است .
این مسئول اظهار داشت: هم اکنون در مجموع در سطح یزد و مناطق و شهرستان های استان 350 هیات فعال ورزشی وجود دارد که از این تعداد 300 هیات مربوط به شهرستان هاست.
شریعتی افزود: تاکنون 282 شهید ورزشکار در استان شناسایی شده اند که برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان جامعه هدف در یکسال گذشته برنامه های متنوعی انجام گرفته است .
وی گفت: سرکشی به خانواده های شاهد و ایثارگران و برگزاری یادواره و یادمان ها برای شهدای ورزشکاران در سطح استان جزو برنامه های مهم و مورد تاکید این اداره کل در طول سال است.
مدیر کل ورزش و جوانان یزد گفت: سرانه ورزشی استان حدود 27سانتی متر مربع برای هر نفر است که برای افزایش آن در سال های گذشته نسبت به ایجاد ، تکمیل و تجهیز طرح های ورزشی استان اقدام های خوبی انجام گرفته است.
شریعتی افزود: سال گذشته 30 طرح ورزشی در رشته های مختلف در یزد و مناطق تابعه استان با همراهی خیران و پیگیری مسئولان آغاز شده که برای تکمیل آنها با جدیت امسال اقدام می شود.
این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر 23 طرح ورزشی استان آماده بهره‌برداری است که به عنوان برنامه‌های این اداره کل در هفته دولت اعلام شده و در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.
شریعتی همچنین از اختصاص 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا و تجهیزات باشگاه‌های ورزشی یزد خبر داد و گفت: تاکنون باشگاه‌های مختلف برای دریافت این مبلغ به بانک های عامل معرفی شده‌اند.
در این نشست همچنین معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد از برگزاری نخستین جشنواره خیران ازدواج در یزد و تجلیل از برگزیدگان تا پایان امسال خبر داد.
احمد طالبی گفت: هم اکنون 32 تشکل جوانان در استان فعال است و 15 تشکل دیگر نیز در حوزه جوانان فعالیت‌های ثبت خود را آغاز کرده‌اند و مراحل اداری ثبت آنها در حال انجام است.
همچنین معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان یزد با اشاره به اهمیت گردشگری ورزشی در یزد گفت: بزرگترین المپیاد ورزشی کارکنان استان در هفته دولت برگزار می‌شود.
ابوالفضل کارگر افزود: ارزیابی های منظم و مستمر هیات های ورزشی برای ارتقای فعالیت های آنها جزو برنامه های مهم این هیات است که امسال ادامه خواهد داشت.
در پایان این نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد.
7536/ 6197 خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: فلاحانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید