چند خبر از کمیته ملی پارالمپیک ایرانبه گزارش کمیته ملی پارالمپیک، «هادی رضایی» درباره درخواست روسیه برای دیدار تدارکاتی با تیم والیبال نشسته ایران گفت: رقابت های قهرمانی اروپا 12 آبان ماه امسال در کرواسی برگزار می شود و آلمان و روسیه برای افزایش سطح آمادگی بازیکنان خود این درخواست را به کمیته ملی پارالمپیک ایران ارائه کردند و اکنون تیم آلمان در حال برپایی دیدار تدارکاتی با تیم های باشگاهی و جوانان ایران است.
مدیر تیم های ملی والیبال نشسته اضافه کرد: هر چند تیم والیبال معلولان آلمان تجربه حضور در بازی های پارالمپیک ریو را ندارد، اما سرمایه گذاری خوبی روی این تیم انجام شده است و تیم بانوان روسیه نیز در مسابقات لیگ جهانی عنوان قهرمانی را در کارنامه دارد.
وی درباره مساله مثبت اعلام شدن مواد نیروزا ورزشکاران روسی که به از دست دادن بازی های پارالمپیک ریو منجر شد، گفت: این مشکل مربوط به پارالمپیک ریو بود، اما فدراسیون ها می توانند در مسابقات جهانی و مناطق شرکت کنند. تیم روسیه هم مهرماه برای انجام دیدارهای تدارکاتی به ایران سفر می کند.
رضایی همچنین از درخواست تیم ملی هلند برای انجام مسابقه تدارکاتی با ایران خبر داد و افزود که ایران برای برگزاری دیدار تدارکاتی با این تیم فرصت ندارد.
**
همچنین بر اساس اعلام کمیته ملی پارالمپیک، تیم ملی پارا درساژ ایران با ترکیب سه سوارکار در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو شرکت می کند.
رئیس کمیته پارا سوارکاری گفت: تیم ملی پارا سوارکاری از مدت ها قبل فعالیت خود را برای حضور در این رقابت ها آغاز کرده است و فدراسیون جانبازان و معلولان معتقد است سوارکارانی که شانس کسب مدال دارند در قالب تیم پارا درساژ اعزام شوند.
غزاله منتظم به ترکیب تیم ملی اشاره کرد و افزود: تیم ملی با حضور 30 نفر در دو بخش مردان و زنان فعالیت می کند و در رایزنی با «پاتریشیا ندو» مربی فرانسوی تیم ملی، سه نفر برای حضور در این رقابت ها انتخاب می شوند.
وی یادآور شد: تیم ملی برای حضور در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو باید ابتدا در مسابقات پارا درساژ 2018 دوحه قطر شرکت کند و بعد از آن با کسب امتیازات لازم جواز حضور در بازی های پارالمپیک 2020 توکیو را کسب کند.
منتظم در خصوص چگونگی گرفتن جواز حضور در بازی های پارالمپیک اظهار داشت: برای شرکت در این مسابقات باید از رقابت های ملی آغاز کنیم که یکی از این مسابقات برگزار شده و مسابقه دیگر شهریور ماه انجام خواهد شد. سپس تیم باید در مسابقات منطقه ای آسیا شرکت کند.
**
کمیته ملی پارالمپیک در خبر دیگری از رقابت های قهرمانی پارا تیراندازی با کمان قهرمانی آسیا و مرحله چهارم کاپ آسیایی تیراندازی با کمان از 28 آبان ماه به میزبانی اصفهان خبر داد و گفت: تاکنون دو تیم عراق و هند برای حضور در این پیکارها اعلام آمادگی کرده اند.
دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان افزود: برگزاری همزمان مسابقات قهرمانی آسیایی پارا تیراندازی با کمان و مرحله چهارم کاپ آسیایی با موافقت فدراسیون جهانی و به میزبانی اصفهان و با همکاری فدراسیون های تیراندازی با کمان و جانبازان و معلولان انجام می شود.
رضا کیارستمی افزود: تیم های شرکت کننده تا بیستم مهرماه برای ثبت نام در این مسابقات فرصت دارند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250
خبرنگار:گلی سفیدزاده انتشاردهنده:,لی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید