نماینده ایران در رتبه 450 برترین های ورزش سه گانه جهانبه گزارش روز یکشنبه فدراسیون ورزش سه گانه، طبق آخرین رده بندی ماه جاری میلادی اتحادیه جهانی ورزش سه گانه، سید حسن بابایی قهرمان رده امید ایران و تیم ملی با کسب عنوان ششم مسابقات قهرمانی امید آسیا ردید، برای نخستین بار با 135/44 امتیاز حائز رتبه 450 برترین ورزشکاران سه گانه جهان شود.
فدراسیون ورزش سه گانه نوشت: این عنوان از آن جهت داری اهمیت است که در رده بندی اتحادیه جهانی بیش از 56 هزار ورزشکار مورد ارزیابی قرار گرفتند و نماینده ایران در جایگاه 450 جهان ایستاد.
این فدراسیون اعلام کرد: با اشتباه صورت گرفته در نگارش نام سید حسن بابایی چند امتیاز وی در رده بندی اتحادیه جهانی ورزش سه گانه محاسبه نشده است.
ورزش سه‌ گانه یک ورزش ترکیبی است که شرکت‌ کنندگان در آن با انجام سه مرحله استقامتی با یکدیگر رقابت می‌ کنند. مراحل مسابقه شامل شنا، دوچرخه ‌سواری و دو است. مسافت هر یک از این مرحله ‌ها بسته به نوع مسابقه تغییر می‌ کند. ورزش سه ‌گانه از سال 2000 میلادی در هر دو بخش مردان و زنان وارد المپیک شد.
چند مسافت اصلی مسابقات بین‌ المللی سه‌ گانه شامل مسافت سرعت، استاندارد یا المپیکی، مسافت طولانی و «آیرون من» است.
نخستین مسابقهٔ سه‌ گانه در سال 1921 در کشور فرانسه با نام مسابقه سه ورزش برگزار شد که در آن ورزشکاران مسافت هفت کیلومتر را رکاب زدند، پنج کیلومتر را دویدند و در انتها 300 متر را شنا کردند.
در ایران در سال ۱۳۸۰، این رشته با عنوان کمیته ورزش سه ‌گانه به ‌صورت زیرمجموعه‌ ای از فدراسیون دو و میدانی شروع به فعالیت کرد. در سال ۱۳۸۲ تحت عنوان انجمن ورزش سه ‌گانه کشور به کنفدراسیون سه‌ گانه آسیا معرفی شد. با تعیین سرپرست فدراسیون ورزش سه‌ گانه در سال ۱۳۸۵ و تهیه اساسنامه مربوطه، در خرداد ۱۳۸۶ فدراسیون ورزش سه‌ گانه تشکیل شد. نخستین دوره لیگ ورزش سه‌ گانه باشگاه‌ های کشور در سال ۱۳۸۷ با شرکت ۲۱ تیم و بیش از ۸۰ ورزشکار برگزار شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی * 1528 *
خبرنگار: حسن تمیمی انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید