شیراز میزبان سومین رالی خاورمیانهمسابقه رالی بین المللی مرک خاورمیانه هر ساله بین کشورهای قطر، بحرین، عمان، امارات، عربستان، کویت، لبنان، عراق، سوریه و قبرس برگزار می شد. ایران در سال 93 یک دوره از این مسابقات را زیر نظر ناظران جهانی برگزار کرد و عضو رالی خاورمیانه شد.
سومین دوره این مسابقات 21 تا 24 شهریور ماه امسال و با حضور 9 تیم خارجی از کشورهای قطر، لبنان، کویت، عمان و جمهوری چک و 11 تیم از ایران در شیراز برگزار می شود.
سینا سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره از مسابقات هیچ اتومبیل ران زن از ایران ثبت نام نکرده است. جمهوری چک با دو نقشه خوان زن در این مسابقات شرکت دارد.
لاله صدیق اتومبیل ران ایران پیشتر در دوره های گذشته این مسابقات شرکت داشت.
مسئول رالی خاورمیانه فدراسیون اتومبیل رانی وموتوسواری در باره حضور دو اتومبیل ران چک که خارج از فهرست کشورهای عضو رالی خاورمیانه هستند، گفت: این شرکت کنندگان به طور آزاد و بدون کسب امتیازی در رالی مرک مسابقه می دهند.
سعیدی به تغییر مسیر رقابت ها اشاره کرد و گفت: در رویداد امسال بخشی از مسیرهای رالی در شیراز به دلیل بارندگی و سیل تغییر یافت و بر این اساس مسیرهای دیگری پیش بینی شده است. بر این اساس این رقابت ها از دروازه قرآن شیراز آغاز و با عبور از تخت جمشید و ارسنجان در روستای خان آباد پایان می یابد.
پیش از این مسیر رقابت ها از تخت جمشید آغاز و با عبور از شهرهای مرودشت، زرقان، ارسنجان و خرامه در کنار دریاچه آباده طشک پایان می یافت.
وی افزود: اتومبیل های مسابقه رالی از طریق مسیرهای آسفالته وارد مسیر خاکی اختصاصی ایمن سازی شده می شوند و در نخستین روز مسابقه مسافت 263 کیلومتر مسیر آسفالت و 107 کیلومتر مسیر خاکی را طی می کنند و در روز پایانی در مجموع مسافت 382 کیلومتری را مسابقه می دهند.
وی گفت: بر این اساس اتومبیل رانان در این دو روز مسافت 752 کیلومتر را طی می کنند.
مسئول رالی بین المللی مرک خاورمیانه در باره ایمنی مسیرهای مسابقه توضیح داد که گروه ایمنی، کار ایمن سازی مسیرهای مسابقه رالی را تا قبل برگزاری رقابت ها دنبال می کنند و اتومبیل های مسابقه نیز بر اساس برنامه زمان بندی شده از سوی مسئولان فنی فدراسیون جهانی آزمایش فنی و ایمنی می شوند.
سعیدی گفت که فادی آوون لبنانی رئیس ناظران فدراسیون جهانی، انور الذجالی ناظرو بازرس از عمان، کارمو اوسما بازرس ویژه فنی از استونی و هانی شعبان از سوریه به عنوان مسئول برگزاری این رقابت ها از سوی فدراسیون جهانی در این رقابت ها حضور دارند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250
خبرنگار:گلی سفیدزاده انتشاردهنده:علی خورسندیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید