رئیس کمیته اهداف پروازی:حضور توانمند در بازی های آسیایی جاکارتا مهم است«رضا آقاجانی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: شرکت تیم ملی تیراندازی اهداف پروازی در رقابت های قهرمانی جهان مسکو یک نوع تدارکاتی برای آماده سازی تیم ملی بود تا ضمن شناسایی بهترین ها در واقع نفرات اصلی و بدنه تیم را شناسایی کنیم .
وی ادامه داد: بعد از بازی های المپیک مهم ترین رویداد در مسابقات اهداف پروازی مسابقات قهرمانی جهان است و به همین دلیل برترین تیراندازان جهان و دارندگان مدال های المپیک در این رویداد حضور دارند و رقابت با این افراد می تواند بهترین تجربه برای ملی پوشان ما محسوب شود.
به گفته آقا جانی، رقابت تیراندازان در مسابقات قهرمانی جهان بسیار نزدیک و حساس است و حتی برخی از مدال آوران المپیک نیز ازصعود به فینال این رقابت ها باز می مانند.
رئیس کمیته اهداف پروازی فدراسیون تیراندازی گفت: قصد ما از حضور در مسکو کسب نتیجه نبود و خوشبختانه یکی از تیراندازان به نام محمد حسین پرورش نیا توانست از رکورد 125 آسیایی ، 115 امتیاز کسب کند و به احتمال خیلی زیاد یکی از ملی پوشان اعزامی به جاکارتا است .
وی در خصوص برنامه های کمیته و کادر فنی برای آماده سازی تیم ملی اهداف پروازی جهت حضور در بازی های آسیایی نیز گفت: سرمربی هنوز از مسکو بازنگشته است اما قطعا جلساتی در این خصوص خواهیم داشت اگر چه سرمربی یک طرح پیش نویس برای آماده سازی تیم تهیه کرده است که متشکل از برنامه مختلف داخلی و خارجی است که باید در کمیته فنی و فدراسیون تایید و در نهایت اجرایی شود.
آقاجانی گفت: از جمله برنامه هایی که برای آمادگی این تیم در نظر گرفته شده شرکت در سه دوره مسابقات آزاد و قهرمانی کشور است و برگزاری چند اردوی مشترک برون مرزی نیز از دیگر برنامه های کادر فنی برای آمادگی ملی پوشان در یک سال فاصله مانده تا بازی های آسیایی جاکارتا است.
این مسئول ادامه داد: قطعا حضور در رویدادهای مهم جهانی و آسیایی از جمله رقابت های جایزه بزرگ نیز از برنامه های پیشنهادی کادر فنی است که باید در کمیته فنی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت فراهم بودن شرایط تیم در چنین رقابت هایی نیز شرکت می کند.
به گزارش فدراسیون تیراندازی ، در ادامه رقابت های قهرمانی جهانی اهداف پروازی در مسکو روسیه ، دیروز در پنج راند رشته اسکیت برگزار شد که در نهایت علی دوستی با امتیاز 110 و رامتین بشارتی با امتیاز 110 در رقابت با حریفان جهانی خود با قرار گرفتن در جایگاه هشتاد و پنجم و هشتاد و ششم جهان به کار خود پایان دادند.
در این بخش 113 ورزشکار حضور داشتند که نمایندگان کشورهای ایتالیا، آلمان و قبرس جایگاه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی قهرمانی جهان با حضور 73 کشور و 633 ورزشکار در شهر مسکو – روسیه از 8 شهریور آغاز شده و تا فردا (دوشنبه )ادامه دارد.
برای آگاهی از اخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزش **1828**1368
خبرنگار: خدیجه روزبهانی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید