شطرنج ایران برای حضور در بازی های داخل سالن آسیا 2017 مشکلی نداردریتینگ شطرنج بازان ایران چندی پیش به دلیل پرداخت نشدن بدهی 120هزار دلاری جوایز رقابت‌های قهرمانی زنان جهان از سوی فدراسیون شطرنج به فیده، در سایت فدراسیون جهانی حذف شده و این فدراسیون را در آستانه تعلیق قرار داده است.
به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک اصغر رحیمی روز یکشنبه در این باره و و ضعیت حضور شطرنج ایران در بازیهای داخل سالن آسیا،افزود: فدراسیون شطرنج برای حضور در این دوره از بازی ها هیچ مشکلی ندارد زیرا فرایند ثبت نام این رشته در کنار سایر رشته ها به اتمام رسیده و نام سارا سادات خادم الشریعه نیز بعنوان پرچمدار کاروان ورزشی ایران به میزبان اعلام و ثبت شده است.
سرپرست کاروان ورزشی ایران در ادامه از روند نهایی شدن ثبت نام اعضای کاروان اعزامی تا پایان ساعات اداری امروز خبر داد و افزود:اولین گروه از کادر سرپرستی جمعه گذشته جهت حضور در نشست هماهنگی نهایی به عشق آباد محل برگزاری این رقابت ها اعزام شدند و هماهنگی های لازم برای ثبت نام با حضور نمایندگان ستاد برگزاری صورت گرفت.
رحیمی اضافه کرد که ثبت نام تک تک اعضای کاروان با توجه به بررسی مجدد مشخصات شخصی،رشته،ماده و اوزان و دسته ها درحال انجام است و تیم ها و رشته های مختلف کاروان شهید حججی بعد از نهایی شدن مراحل ثبت نام، براساس برنامه اعلامی از سوی کمیته ملی المپیک می توانند به این دوره از بازی ها اعزام شوند.
سرپرست کاروان اعزامی ایران به ترکمنستان گفت: این کشور شرایط سخت افزاری بسیار خوبی برای میزبانی این دوره از پیکارها در نظر گرفته است که با نزدیک شدن به زمان آغاز بازی ها،منظم تر و دقیق تر عمل می کنند.
رحیمی اظهار امیداوری کرد که شاهد بازی های بدون مشکل و بی نقصی از سوی ورزشکاران ایران در این دوره از رقابت ها باشیم و تیم های ورزشی کشورمان بتوانند با آمادگی روحی و جسمی مناسب نتایج خوبی کسب کنند.
پنجمین دوره بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا از 26 شهریور ماه تا 5 مهر ماه و با حضور نمایندگان 69 کشور در عشق آباد ترکمنستان برگزار خواهد شد .
٢١٤ ورزشکار ایران به این رقابت ها اعزام می شوند که بیشترین تعداد به کشتی گیران و کمترین آنان به بولینگ و بیلیارد اختصاص دارد.
ایران در رشته های فوتسال، تنیس روی میز، کینک بوکسینگ، موی تای، سامبو، کوراش، جوجیتسو، بولینگ و بیلیارد، دوچرخه سواری، دوومیدانی، شنا، وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی ، کشتی پهلوانی، کشتی با کمربند (آلیش)، بسکتبال سه به سه، تکواندو، سوارکاری و شطرنج در بازی های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شرکت خواهد کرد .
در این دوره از رقابت ها 341 مدال طلا در 21 رشته ورزشی توزیع می شود و 15 ورزشگاه ترکمنستان به برگزاری مسابقات اختصاص یافته است.
کاروان ایران در چهارمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا در کره جنوبی با 82 ورزشکار با کسب سه مدال طلا، 6 نقره و دو برنز در رده ششم ایستاد.
ورزشی**9250** 1701
خبرنگار:گلی سفیدزاده* انتشار: حمید قدیمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید